نامه‌هایی به حسین فخری

8 سنبله 1402
2 دقیقه
نامه‌های پارسی فرهنگیان مشهور افغانستان به حسین فخری، سده‌ی 14 هجری خورشیدی
نامه‌های سید میرزاحسین بلخی
نامه‌ی پنجم

3/11/1377

«یاهو»

دوست عزیز و نویسنده گران‌قدرجناب آقای حسین فخری!

امیدوارم که سالم و سلامت باشید. دیروز که از راه رسیدم اولین چیزی را که انتظارش را داشتم نامه شما بود، اما با کمال تأسف گویا… به هر تقدیر زمانی که نامه قبلی شما با چند کتاب از جمله اردو و سیاست رسید، بنده نامه‌ای توسط پٌست برای شما فرستادم. حال این نامه نرسیده و یا…

گذشته از این‌ها از این‌که لطف کردید و کتاب‌های اردو و سیاست و… را فرستادید متشکرم. کتاب خیلی خوبی بود از اول تا آخر آن را به دقت خواندم و لذت بردم. امید است که همه صاحبان خاطره دست به قلم برده و زوایای تاریک تاریخ کشور را از جهات مختلف روشن کنند و اگر عظیمی صاحب خاطرات خود را هم نوشته و به چاپ بسپارد بد نخواهد بود.

کتاب صد سال داستان‌نویسی ایران ج3 به چشم اما در شهر قم دیده نمی‌شود. ان‌شاءالله از مشهد برای‌تان ارسال خواهم کرد.

اوضاع این‌جا مثل سابق است. خبرها را آقای شجاعی معمولاً می‌نویسند. نشریات منتشر می‌شود و از جمله فجرامید – حرکت اسلامی– 32، صراط، همبستگی، هفته‌نامه وحدت و حتا گلبانگ. و الحمدالله بنده با هیچ‌کدام در قم همکاری ندارم و دعوت هم نکرده اند. فعالیت‌های ادبی و هنری در قم و در میان مهاجرین کند و بی رونق است.

راستی از آقای قادر مرادی اگر آدرسی دارید لطف بفرمائید.

متأسفانه از کتابهای جدید خبری ندارم. شاید آقای شجاعی شما را در جریان بگذارند.

جناب فخری!

اگر چه فعلاً در قم هیچ مسؤلیتی ندارم ولی اگر شما مطالبی برای چاپ بفرستید در فجر امید، نجات و… می‌توان به چاپ رساند و حتا در بقیه نشریات.

 

آقای فخری!

مدتی است که بنده قصد کوچیدن به مشهد را دارم ولی متأسفانه هنوز امکانش فراهم نشده است. به هر صورت بهتر است نامه ها و… را به آدرس آقای شجاعی بفرستید تا ایشان به این‌جانب برسانند و امیدوارم که به زودی نامه شما به دستم برسد.

در ضمن استاد واصف باختری و دوستان دیگر را سلام برسانید.

عرض دیگر نیست

 

3/11/1377

امضاء

بلخی – قم

 

آدرس کوتاه : www.parsibaan.com/?p=573


مطالب مشابه

29 ثور 1403