کتاب «شعر، هنر زبانی زیبا» اثر زنده‌یاد محمدناصر ره‌یاب مقام گرفت

10 دلو 1402
1 دقیقه
کتاب «شعر، هنر زبانی زیبا» اثر زنده‌یاد محمدناصر ره‌یاب مقام گرفت

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در هجدهمین دور جشن‌واره‌ی بین‌المللی شعر فجر در گروه نظریه‌های ادبی کتاب «شعر، هنر زبانی زیبا» اثر پروفسور محمد ناصر ره‌یاب برگزیده شد.
«شعر، هنر زبانی زیبا» در دوجلد توسط انتشارات آمو در تهران به‌چاپ رسیده‌است، و در دانشگاه هرات در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته‌ی زبان و ادبیات پارسی توسط زنده‌یاد پروفسور ره‌یاب تدریس شده‌است.
جشن‌واره‌ی بین‌المللی شعر فجر از سال ۱۳۸۵ اثرهایی را که در حوزه‌ی زبان پارسی در گروه‌های شعر بزرگ‌سالان، شعر کودک و نوجوان و درباره‌ی شعر نشر شده‌اند، مورد ارزیابی قرار می‌دهد و در هجدهمین دور این جشن‌‌واره اثر «شعر، هنر زبانی زیبا» برگزیده شده‌است با دریغ که در مراسم اهدای تندیس این مقام، استاد ره‌یاب حضور ندارد.
پروفسور محمد ناصر ره‌یاب نویسنده و پژوهش‌گری صاحب سبک بوده، نثرش پر از زیبایی و آراستگی است و هم از جهت محتوا آثار این نویسنده غنی از ادب و فلسفه و تاریخ است، از او آثار ادبی و پژوهشی فراوانی به‌چاپ رسیده‌است و می‌توان گفت که یکی از پرتوان‌ترین نویسندگان ادبیات پارسی بود که به تاریخ ۸ بهمن ماه ۱۴۰۲ دو روز پیش از نشر این خبر خوش‌آیند با این گیتی وداع کرد.
پارسی‌بان گزینش این اثر را در جشن‌واره‌ی فجر ایران برای اهل ادب و قلم و دوست‌داران شعر و ادب پارسی خجسته باد می‌گوید.

آدرس کوتاه : www.parsibaan.com/?p=1614


مطالب مشابه

29 ثور 1403