در سایه‌ی آفتاب

26 دلو 1402
1 دقیقه
در سایه‌ی آفتاب

نام اثر: در سایه‌ی آفتاب

نگارنده: خیرالله خیرخواه

ناشر: مؤسسه‌ی تألیفی ارشدان، تهران

کتاب «در سایه‌ی آفتاب» را خیرالله خیرخواه، دانشجوی دکتری جامعه‌شناسی اقتصادی و توسعه‌ی دانشگاه یزد، از انتشارات ارشدان در تهران چاپ و منتشر کرد. نویسنده در این کتاب، جستارها، نامه‌ها و گزین‌گویه‌هایی پیرامون پیامبر رحمت را گرد آورده، نیز به پهلوهایی از زندگی انسانی پیامبر اسلام، پرداخته است.

این کتاب با زبان سلیس و شیوای پارسی، در سه‌بخش و دومقدمه از سرمحقق عبدالولی بصیرت عضو اکادمی علوم افغانستان و عزیزاحمد حنیف استاد دانشگاه را شامل می‌شود که در 122 برگ، یک‌هزار نسخه، با ویرایش و بازخوانی ضیاءالحق مهرنوش کارشناس ارشد زبان و ادبیات پارسی دانشگاه کابل، چاپ و نشر شده‌است.

این نوشته در امتداد نوشته‌هایی است که بازتابی از مهربانی، مهرورزی و بعد انسانی سیرت پیامبر گرامی را در حوزه‌ی زبان پارسی به خواننده بازگو می‌کند و بر غنامندی زبان پارسی کمک می‌کند

با خواندن کتاب «در سایه‌ی آفتاب»، به ارزش‌ها و آموزه‌های بلند اسلامی و تأثیرگذاری آن بر روند زندگی افراد، آشنا خواهید شد. این کتاب به شما امکان می‌دهد تا با روحیه‌بخشیدن و راه‌نمایی نمونه‌ای از اخلاق، روش برخورد، آداب و تعالیم ارزش‌مند پیامبرِ انسانیت آشنا شوید. هر دسته متنی که در این کتاب هست، نگاهی عمیق و شفاف به شخصیت پیامبر رحمت می‌اندازد و درک به‌تری از ارزش‌ها و اَعمال او را با استناد به سخنان گهربار او به شما توضیح می‌دهد. این کتاب برای هر فردی که به‌دنبال بررسی و فهم بهتر از ارزش‌ها و اَعمال این پیامبر بزرگ است، بسیار جذاب و مفید واقع خواهد شد.

به‌طور کلی؛ «در سایه‌ی آفتاب» با تمرکز بر گوشه‌ای از زندگی پیامبر، به خواننده نشان می‌دهد که ارزش‌ها و اَعمال پیامبر چگونه به‌عنوان الگویی برای جامعه‌ی مدرن امروزی و انسان‌ها، به‌ویژه نسل‌جوان قابل‌ استفاده است و چگونه تأثیر مثبتی در زیست‌جهان اجتماعی آنان خواهد گذاشت.

آدرس کوتاه : www.parsibaan.com/?p=1715


مطالب مشابه

29 ثور 1403