رقص واژه‌ها

26 جدی 1402
1 دقیقه
رقص واژه‌ها

نمایشگاهی تحت عنوان «رقص واژه‌ها» (Dance of Words)، به‌روز شنبه 23جدی/دی 1402/ 13جنوری2024 در گالری ریتمکس شهر آلامیدای ایالت کالیفورنیای امریکا گشایش یافت. این نمایشگاه با هدف معرفی هنر هرات، از سوی عبدالحکیم کریم‌زاده خطّاط ممتاز هراتی، به‌صورت انفرادی و به‌نمایندگی از انجمن خطاطان هرات برگزار گردید.

در این نمایشگاه آثاری با خط‌های: «نستعلیق»، «ثلث»، «شکسته»، «کوفی» و «نیلوفر»، در قالب‌های هنری «سیاه‌مشق»، «آبسترکت/ انتزاعی»، «کولاژ»، «تایپوگرافی»، «گرافیک» و «نقاشی‌خط» به‌نمایش درآمده است. آقای کریم‌زاده، آثار هنری‌اش را با انتخاب اشعاری از «حضرت مولانای بلخ»، «مولانا جامی هروی»، «استاد سخا هروی»، «بانو مژگان فرامنش هروی»، آقای «رحمت‌الله رها فاریابی»، زنده‌یاد بانو «نادیا انجمن هروی» و زنده‌یاد «قهار عاصی»، آفریده است.

آقای کریم‌زاده، استقبال بازدیدکنندگان از این نمایشگاه را دل‌گرم‌کننده و بیش‌تر از حدّ انتظار توصیف کرد و گفت: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی می‌تواند حس زیبااندیشی و هم‌فکری را در میان ملت‌های جهان برقرار سازد و هم معرّف هنر سرزمین‌مان در خارج از کشور باشد. او از فروش 11اثر هنری‌ در روز نخست نمایشگاهِ «رقص واژه‌ها» سخن گفت و آن را استقبال بی‌نظیر از سوی بازدیدکنندگان توصیف کرد. برگزاری نمایشگاه «رقص واژه‌ها» از تاریخ ۱۳ جنوری تا ۲۴ فبروری 2024 در کالیفورنیا ادامه دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آدرس کوتاه : www.parsibaan.com/?p=1514


مطالب مشابه

29 ثور 1403